Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/skydive/public_html/news-inc.php on line 27

2011-10-25Rekord Kalifornii Pobity

W dniach 12-15 października odbywała się w Stanach Zjednoczonych impreza spadochronowa mająca na celu ustanowienie nowego rekordu stanu Kalifornia w największej formacji.Do tej pory rekord należał do 181 kobiet, które w 2009 skacząc z 9 samolotów na imprezie "Jump for the cause" ustanowiły jednocześnie reord świata kobiet w największej formacji.Na imprezie California State Rekord organizowanej na strefie w Perris Valley pojawili się członkowie naszej szkoły Skydive.pl: Darek Filipowski "Dafi", Witold Kielerz "Kielerc", Jarosław Szot "Widget" oraz Marcin Szot "Junior", którzy jako jedyni przedstawiciele z Polski brali udział w tym nielada wyczynie. Polska miała jeszcze dwóch reprezentantów, którzy na codzień mieszkają poza granicami kraju: Leszek Stachyra - USA oraz Jacek Jędrych "JJ" - Irlandia.Przez 5 dni zmagań nasi koledzy wykonali po 20 skoków, pierwszych 8 skoków było w mniejszych formacjach i miało na celu idealne przygotowanie do skoku rekordowego. Jak to bywa na tego typu dużych imprezach, nie odbyło się bez smutnych momentów, gdy skoczkowie ze względu na zbyt małe umiejętności lub zwyczajnie "gorszy dzień" byli usuwani z formacji i wymieniani na doskonałych skoczków z tzw. All Star Team`u. Należy wspomnieć, iż całe wydarzenie było zamknięte i udział w nim wymagał otrzymania zaproszenia od organizatorów co świadczy o bardzo wysokim poziomie uczestników. Mimo to w sobotę wieczorem już wszyscy skoczkowie z "Drużyny rezerwowej" zostali włączeni do formacji wymieniając "słabsze ogniwa".Nowy Rekord stanu Kalifornia został ustanowiony ostatniego dnia trwania imprezy. Formacja 200 osób, skaczących z 9 samolotów( Dwa samoloty typu SkyVan i siedem samolotów typu Twin Otter) z 6000 metrów połączyło się w jedną figurę. W Kolejnym skoku ustanowiono nieoficjalny rekord świata w największej formacji sekwencyjnej: w pierwszym punkcie było to 197 osób, w drugim 199 osób.Jesteśmy dumni z faktu, że koledzy z naszej szkoły jako jedyni w Polsce skakali w formacjach 200osobowych.Całe wydarzenie było organizowane przez grupę skoczków z organizacji P3 i było kolejną obok odbywającej się co roku na naszej strefie Fliteclub.pl we Włocławku Euro Big Way Camp(www.bigways.eu) imprezą kwalifikacyjną do nadchodzącego w lutym 2013 roku Rekordu Świata w Największej Formacji 500 osób "Dubai500way"(www.dubai500.com).Przy okazji możemy się również pochwalić, że nasza Szkoła Skydive.pl ma na chwilę obecną już 6 osób z załogi, które dostały oficjalne zaproszenia do Rekordu Świata w Dubaju na 8 zaproszeń wysłanych do tej pory do Polaków, co świadczy o najwyższym poziomie wyszkolenia i umiejętności naszych instruktorów.Obiecujemy, że to nie koniec, gdyż po ustanowionym Rekordzie Kalifornii czekamy na weryfikację i kolejne zaproszenia:)

zdjecie 2584zdjecie 2585zdjecie 2586zdjecie 2587
zdjecie 2588

Starsze aktualności

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007