Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/skydive/public_html/news-inc.php on line 27

2008-01-24BWC 2008 - Rekord Polski 2008

Członkowie naszej szkoły Widget i Dafi, a tym samym nasza szkoła skydive.pl jest organizatorem największej imprezy w dziejach polskiego spadochroniarstwa – Big Way Camp 2008 – Rekord Polski 2008 w największej swobodnie spadającej formacji.

Kilka dni temu zakończyła się rejestracja i ku naszemu ogromnemu zaskoczeniu na liście znalazło się 178 osób chętnych wziąć udział w tej imprezie. Ponad 120 osób wpłaciło już wpisowe, a ponad 90 z nich zostało pozytywnie zweryfikowanych i zakwalifikowanych na Camp przez rooty – skoczków z największym w Polsce doświadczeniem. Aby innym dać szansę zorganizujemy w okresie wiosennym na wszystkich strefach zrzutu w Polsce oficjalne dodatkowe kwalifikacje i liczymy, że podczas finałowego campu w dniach 16-20 czerwiec 2008r na lotnisku w Michałowie będzie skakać około 150 osób. Planujemy przebazować 5 maszyn i wszystkie skoki wykonywać z formacji samolotów, mniejszych -2 lub większych - 3, a rekordowe skoki ze wszystkich 5. Liczymy, że dotychczasowy rekord 30 osób uda nam się poprawić znacząco ponieważ planujemy 50, a po cichutku liczymy nawet na większą formację (może 55, może 60,….)

W całym tym ogromnym przedsięwzięciu będą nam pomagać sławy światowego spadochroniarstwa, jakich nie miał jeszcze żaden narodowy rekord:

Kate Cooper-Jensen (USA) - 8500+ skoków, 30 lat w sporcie. Jest współorganizatorką World Team Camp ’94, ’96, ’99, ’04 oraz ’06 podczas których pobijano kolejne rekordy świata w największej spadającej swobodnie formacji RW. Założycielka i współorganizatorka największych regularnych campów big-way’owych na świecie Perris Performance Plus odbywających się w Perris Valley, California.

Lesley Gale (Wielka Brytania) - 300+ skoków, 21 lat w sporcie. Jedna z najbardziej doświadczonych load-organizerów w Europie. Jest wydawcą spadochronowego magazynu Skydive – The Mag. Reprezentantka narodowej drużyny spadochronowej Wielkiej Brytanii.

Larry Henderson (USA) 4200+ skoków, 30+ lat w sporcie. Był jednym ze współorganizarotów ostatnich rekordów świata w Tajlandii (357-way i 400-way), uczestnikiem ostatnich 4 rekordów świata jak również wielu prestiżowych campów bigway'owych jak Arizona Challenge i Kaleidoscope Dives.Pracował jako organizator bigway na wielu boogie w tym Hercules Boogie (Szwecja), Exotic Sky Adventures, World Freefall Convention, Thai Sky Festival, U.S. Nationals Boogie i wielu innych.

Norman Kent (USA) –20.000+ skoków, ilość skoków z kamerą – 16.000+, 31 lat w sporcie. Światowej sławy kamerzysta, którego efekty pracy widział zapewne każdy z nas oglądając hollywoodzkie produkcje, a w nich sceny kręcone z powietrza.

Patronami medialnymi imprezy zostali: TVN, Onet.pl oraz gazeta wyborcza.

Będziemy na bieżąco informować Was o postępach w organizacji i szczegółach całej imprezy.Starsze aktualności

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007