Skydive.pl

Maciej Węgrzecki


Pseudonim: HENIEK

Liczba skoków: 5000+

Instruktor:  AFF, SL, TANDEM, RW, KAMERA, Pilot samolotowy, Pilot śmigłowcowy. 

Organizuję: http://www.fliteclub.pl  http://www.bigways.pl

Polecam:  http://fliteclub.pl/https://pl-pl.facebook.com/skaczemyhttp://www.youtube.com/user/SkydivePLhttp://www.tunnelcamp.pl/

czytaj dalej

 

Maciek przygodę ze skokami zaczął w pewną deszczową sobotę latem 2002 roku. Jako zapalony motocyklista poszukiwał nowej ciekawej trasy do sprawdzania osiągów swoich motocykli i w ten sposób trafił na lotnisko - najpierw w Inowrocławiu, potem w Nowym Targu i wreszcie do Ostrowa Wielkpolskiego. Już po kilku skokach wiedział, że ta przygoda stanowi nowe, ciekawe wyzwanie i szybko się nie zakończy. Skacząc bardzo intensywnie - robiąc około 500 skoków rocznie, biorąc udział w wielu wyjazdach szkoleniowych do USA, Rosji i Hiszpanii, po wylataniu dziesiątek godzin na tunelach aerodynamicznych, w lecie 2005 wraz z założonym przez siebie Zespołem QUATRON zdobył II (2005) i III (2006) miejsce w Mistrzostwach Polski w akrobacji zespołowej RW4.


W listopadzie 2005 roku, zostając instruktorem AFF największej światowej federacji spadochronowej USPA, zdecydował się dalej doskonalić swoje umiejętności, równolegle przekazując swoją wiedzę i doświadczenie studentom AFF. Wiosną 2006 założył z Maciejem Machowiczem Szkołę Spadochronową AFF SKYDIVE.PL z bazą w Michałkowie koło Ostrowa Wielkpolskiego. Wkrótce, min. dzięki jego zaangażowaniu i entuzjazmowi nasza Szkoła stała się dużym ośrodkiem szkoleniowym, działającym na wielu lotniskach (Michałków, Przasnysz, Chrcynno, Piotrków) zatrudniającym wielu najlepszych polskich instruktorów, pasjonatów sportu spadochronowego.

Od tego czasu poza pracą instruktorską poświęcił się organizowaniu "spraw wszelakich" związanych z prowadzeniem Szkoły w tym strony którą oglądacie, obsługi i pozyskiwania klientów, rozwoju i doskonalenia ośrodka szkoleniowego. Jest autorem większości znajdujących się na stronie zdjęć, a fotografowanie podczas swobodnego spadania jest jednym z jego ulubionych zajęć (oczywiście poza skokami AFF, tandemami z uśmiechniętymi pasażerkami, fun-jumpami freeflyowymi, hybrydami, trackami, budową wielkich formacji i ..... :)

Wraz z Dafim a później również Widgetem jako jeden z pierwszych Polaków rokrocznie brał udział w treningach największych płaskich formacji w Perris w Kaliforni, w formacjach liczących nawet 104 osoby. W 2007 roku zoorganizował pierwsze w Polsce, cieszące się dużym zainteresowaniem skoczków, imprezy CANOPY PILOTING CAMP prowadzone przez jednego z najlepszch swooperów na świecie - Jeffro Provenzano.

W 2008 roku, wraz z pozostałymi instruktorami SKYDIVE.PL brał udział w ustanowieniu Rekordu Polski w dużej formacji i pomocy w organizacji imprezy.

Nieliczne wolne chwile pomiędzy skokami wykorzystuje stojąc na czele pierwszej w Polsce firmy eventowej specjalizującej się w organizacji lotniczych imprez integracyjnych organizowanych dla przedsiębiorstw. Od 6 lat z powodzeniem"zaprasza do "Swiata podniebnej przygody" uczestników imprez integracyjnych, szkoleń i warsztatów firmowych, przedstawiając im spadochroniarstwo i inne dziedziny lotnictwa sportowego.

Maciek (Heniek) jest osobą pomocną i komunikatywną, zaraża swoim entuzjazmem kolejnych studentów i pasażerów tandemowych. Jest zawsze tam gdzie jest potrzebny. Czerpie wiele radości z przekazywania swojej wiedzy, z pasją angażuje się we wszelkie przedsięwzięcia służące popularyzacji dyscyplin spadochronowych. Precyzyjnie wyznacza cele i skutecznie je realizuje. Jest szczęśliwy będąc częścią najlepszego zespołu instruktorów spadochronowych w Polsce - SKYDIVE.PL, realizując z nimi swoją największą pasję.