• masz pytania? śmiało - jesteśmy do Twojej dyspozycji codziennie 9-17
 • 222 95 2222
 • [email protected]
 • F.A.Q.

  Cały niezbędny sprzęt na czas szkolenia AFF otrzymasz od nas – w tym kombinezon, kask, okulary, wysokościomierz, przygotowany do skoku spadochron. Prosimy jedynie abyście zabrali ze sobą sznurowane obuwie sportowe.

  Szkolenia AFF wymagają aby prędkość wiatru przy ziemi nie przekraczała 6 m/s a pułap chmur umożliwiał widoczność lotniska, zaraz po otwarciu spadochronu głównego. Podczas szkolenia AFF wysokość otwarcia to ok. 1500 metrów. W praktyce Twoi instruktorzy wiedzą, kiedy warunki umożliwiają bezpieczne skoki szkolne i musisz polegać na ich decyzji.

  Szkolenie AFF ma charakter indywidualny. Jeżeli potrzebujesz wykonać kilka skoków ponad programowe 5, wówczas dopłacasz za każdy następny skok zgodnie z cennikiem.

  Przy sprzyjających warunkach szkolenie możesz ukończyć w 2 weekendy, a my rekomendujemy, aby szkolenie ukończyć w czasie nie dłuższym niż 2 miesiące. Niektórzy studenci robią dłuższe przerwy pomiędzy skokami, ale my ich nie zalecamy. Wpływają one źle na efektywność szkolenia, a w dodatku powodują zwiększenie stresu związanego z oddawaniem skoków. Proponujemy aby wcześniej zarezerwować kilka weekendów pod rząd, aby sprawnie ukończyć szkolenie.

  Po kursie otrzymasz wpis do Książki Skoków uprawniający Cię do wykonywania samodzielnych skoków spadochronowych pod nadzorem instruktora. Oznacza to, że możesz już skakać sam, w ramach naszego ośrodka, a instruktor dalej kontroluje Twoje skoki oraz dba o ich bezpieczeństwo.

  Zalecamy, aby do osiągnięcia 50 skoku i poziomu wyszkolenia do Świadectwa Kwalifikacji realizować szkolenie (skoki) w naszym Ośrodku, gdzie możecie również zdać egzamin na wspomniane Świadectwo Kwalifikacji lub jego amerykański odpowiednik honorowany na całym świecie – licencję USPA (United States Parachuting Association)

  Instruktorzy filmują wszystkie Wasze skoki. Po ukończeniu kursu przekazujemy Wam materiały.

  Zakup spadochronu ze względu na jego koszt to poważna decyzja. Rekomendujemy, aby pomyśleć o takim zakupie nie wcześniej niż po 100-150 skokach. Do tego czasu możecie wynajmować nasze – super nowoczesne, światowej klasy komplety spadochronowe, których aktualnie posiadamy ponad 20

  Samodzielny skok spadochronowy + wypożyczenie spadochronu i wyposażenia do skoku możesz sprawdzić w naszym cenniku

  Oczywiście, Twoje doświadczenia będą cenne podczas szkolenia AFF, ale z uwagi na to że jest to zupełnie inne szkolenie od klasycznego na tzw „linę”, z którym miałeś do czynienia w aeroklubie, będziesz musiał przejść cały kurs AFF zgodnie z naszym programem.

  Dobrze trafiłeś. Napisz nam o swoich doświadczeniach – ile masz skoków, co to były za skoki, kiedy je wykonywałeś – na adres [email protected].  Jeden z naszych instruktorów skontaktuje się z Tobą i określi warunki dalszego szkolenia u nas.

  Do wyszkolenia się na instruktora jest dość długa droga, ale z wielką chęcią pomożemy Ci ją pokonać. Zacznij od kursu AFF, następnie staraj się skakać intensywnie przez 2-3 lata, uczestniczyć w naszych imprezach szkoleniowych i wyjazdach tunelowych. Mając ok. 1000 skoków i spore doświadczenie / umiejętności możesz zgłosić się do nas na szkolenie dla instruktorów. Po szkoleniu musisz zdać egzamin państwowy w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego oraz u egzaminatora praktycznego i odbyć praktyki z zakresu prowadzenia szkolenia teoretycznego oraz praktycznego. Proces ten przy dużym zaangażowaniu z Twojej strony może trwać 3-5 lat od rozpoczęcia przygody ze spadochroniarstwem.