FAQ - Szkolenia Spadochronowe AFF

FAQ - Szkolenia Spadochronowe

A: Cały niezbędny sprzęt na czas szkolenia AFF otrzymasz od nas - w tym kombinezon, kask, okulary, wysokościomierz, przygotowany do skoku spadochron. Prosimy jedynie abyście zabrali ze sobą sznurowane obuwie sportowe.
A: Szkolenia AFF wymagają aby prędkość wiatru przy ziemi nie przekraczała 6 m/s a pułap chmur umożliwiał widoczność lotniska, zaraz po otwarciu spadochronu głównego. Podczas szkolenia AFF wysokość otwarcia to ok. 1500 metrów.  W praktyce Twoi instruktorzy wiedzą, kiedy warunki umożliwiają bezpieczne skoki szkolne i musisz polegać na ich decyzji.
A: Szkolenie AFF ma charakter indywidualny. Niektórzy mają większe predyspozycje niż inni. Jeżeli potrzebujesz wykonać kilka skoków ponad programowe 7 skoków, wówczas dopłacasz za każdy następny skok zgodnie z cennikiem. Większość osób kończy szkolenie w 6-10 skokach.
A: Przy sprzyjających warunkach szkolenie możesz ukończyć w 2 weekendy, a my rekomendujemy, aby szkolenie ukończyć w czasie nie dłuższym niż 2 miesiące. Niektórzy studenci robią dłuższe przerwy pomiędzy skokami, ale my ich nie zalecamy. Wpływają one źle na efektywność szkolenia, a w dodatku powodują zwiększenie stresu związanego z oddawaniem skoków. Proponujemy aby wcześniej zarezerwować kilka weekendów pod rząd, aby sprawnie ukończyć szkolenie.
A: Po kursie otrzymasz wpis do Książki Skoków uprawniający Cię do wykonywania samodzielnych skoków spadochronowych pod nadzorem instruktora. Oznacza to, że możesz już skakać sam, w ramach naszego ośrodka, a instruktor dalej kontroluje Twoje skoki oraz dba o ich bezpieczeństwo.
A: Zalecamy, aby do osiągnięcia 50 skoku i poziomu wyszkolenia do Świadectwa Kwalifikacji realizować szkolenie (skoki) w naszym Ośrodku, gdzie możecie również zrobić egzamin na wspomniane Świadectwo Kwalifikacji lub jego amerykański odpowiednik honorowany na całym świecie - licencję USPA (United States Parachuting Association)
A: Instruktorzy filmują wszystkie Wasze skoki. Po ukończeniu kursu przekazujemy Wam materiały.
A: Zakup spadochronu ze względu na jego koszt to poważna decyzja. Rekomendujemy, aby pomyśleć o takim zakupie nie wcześniej niż po 100-150 skokach. Do tego czasu możecie wynajmować nasze – super nowoczesne, światowej klasy komplety spadochronowe, których aktualnie posiadamy ponad 20
A: Skok kosztuje zgodnie z cennikiem naszej strefy – Fliteclub.pl
A: Oczywiście, Twoje doświadczenia będą cenne podczas szkolenia AFF, ale z uwagi na to że jest to zupełnie inne szkolenie od klasycznego na tzw „linę”, z którym miałeś do czynienia w aeroklubie, będziesz musiał przejść cały kurs AFF zgodnie z naszym programem.
A: Dobrze trafiłeś. Napisz nam o swoich doświadczeniach – ile masz skoków, co to były za skoki, kiedy je wykonywałeś – na adres szkola@skydive.pl.  Jeden z naszych instruktorów skontaktuje się z Tobą i określi warunki dalszego szkolenia u nas.
A: Do wyszkolenia się na instruktora jest dość długa droga, ale z wielką chęcią pomożemy Ci ją pokonać. Zacznij od kursu AFF, następnie staraj się skakać intensywnie przez 2-3 lata, uczestniczyć w naszych imprezach szkoleniowych i wyjazdach tunelowych. Mając ok. 1000 skoków i spore doświadczenie / umiejętności możesz zgłosić się do nas na szkolenie dla instruktorów. Po szkoleniu musisz zdać egzamin państwowy w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego oraz u egzaminatora praktycznego i odbyć praktyki z zakresu prowadzenia szkolenia teoretycznego oraz praktycznego. Proces ten przy dużym zaangażowaniu z Twojej strony może trwać 3-5 lat od rozpoczęcia przygody ze spadochroniarstwem.