Szkolenie AFF - praktyka

Szkolenie praktyczne AFF

Część praktyczna szkolenia AFF rozpoczyna się w sobotę ok. 14.00 i trwa do zachodu słońca. W tym czasie każdy uczestnik wykonuje max. 2 skoki, obejmujące poziom 1 i 2. Kolejne skoki kontynuowane są w niedzielę od rana do zachodu słońca.

Pierwsze skoki student wykonuje w asyście 2 instruktorów, którzy podczas swobodnego spadania asekurują Was w powietrzu. Za pomocą systemu znaków porozumiewają się z Wami np.: otrzymujecie sygnał do skorygowania Waszej sylwetki. Po opanowaniu podstaw skaczecie z jednym instruktorem, aż do egzaminu będącego ukończeniem kursu spadochronowego AFF. Skoki z dwoma instruktorami to poziom 1 i poziom 2. Skoki z jednym instruktorem to poziomy od 3 do 7.

Każdy skok wykonujemy z 4000 metrów, co daje wam ok. 50 sekund swobodnego spadania i ok. 6 min. lotu spadochronem na otwartej czaszy.

Podczas kursu AFF wszystkie skoki są filmowane przez instruktorów, a następnie omawiane indywidualnie. Tylko taka metoda pozwala na efektywne uczenie się i możliwość doskonalenia umiejętności w każdym kolejnym skoku.

Kurs AFF kończy się egzaminem.

Po jego zaliczeniu skoki wykonuje się samodzielnie (instruktorzy prowadzą nadzór nad skoczkiem do 50 skoku). Skoki spadochronowe odbywają się na naszej strefie Fliteclub.pl  

Po wykonaniu 50 skoków spadochronowych uczeń może ubiegać się o wydanie przez Urząd Lotnictwa Cywilnego - Świadectwa Kwalifikacji  - dokumentu stwierdzającego całkowitą samodzielność skoczka spadochronowego.