• masz pytania? śmiało - jesteśmy do Twojej dyspozycji codziennie 9-17
 • 222 95 2222
 • [email protected]
 • Ważne informacje

  Zobacz ważne informacje o szkoleniach spadochronowych

  Dokumenty

  Dowód osobisty/Paszport

  Ubezpieczenie OC/NNW (numer, data ważności) – pamiętaj możesz kupić ubezpieczenie na strefie

  Dane

  Obywatelstwo, waga (max. 105 kg) , wzrost, kogo powiadomić w razie nieszczęśliwego zdarzenia (imię, nazwisko, telefon)

  W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt:
  [email protected]  lub tel. 222 95 2222

  ak zapłacić za szkolenie spadochronowe AFF?

  Wybierz najdogodniejszy dla siebie sposób płatności. Pamiętaj aby najpierw zarejestrować się na szkolenie.

  1. Możesz dokonać przelewu metodą tradycyjną na nasz numer rachunku:

  Bank Handlowy w Warszawie S.A. (Citibank)

  77 1030 0019 0109 8530 0032 2038 

  KOD SWIFT CITIPLPX

  Potwierdzenie przelewu prześlij nam na adres [email protected] najpóźniej dwa dni przed terminem szkolenia teoretycznego.

  2. Możesz zapłacić gotówką na strefie.

  3. Możesz zapłacić kartą płatniczą lub kredytową przy użyciu naszego terminala na strefie.

  Szkolenia spadochronewe AFF organizujemy tylko w głównej bazie Skydive.pl na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Centralne położenie naszej strefy gwarantuje sprawny i szybki dojazd z całej Polski.

  Nasza strefa jest dużym i bezpiecznym obszarem, zapewniającym doskonałe warunki do prowadzenia szkoleń. Przyległe tereny są również bezpieczne dla początkujących skoczków. Strefa dysponuje najlepszą w Polsce infrastrukturą socjalno-bytową, z barem, miejscami noclegowymi i dogodnymi warunkami do szkolenia.

  Szkolenia spadochronowe AFF rozpoczynają się w czwartek lub piątek wieczorem. Skaczemy w każdy weekend i we wszystkie długie weekendy często wydłużając takie terminy do całego tygodni skakania. Sezon trwa od kwietnia do końca października.

  Czas szkolenia AFF uzależniony będzie od Twoich postępów . W trakcie szkolenia wykonujesz pierwszy skok z dwoma instruktorami 2:1 i już po takim skoku wiemy czy będzie ich więcej czy też możesz kontynuować z jednym instruktorem 1:1 . Szkolenie AFF to 5 skoków – jest to minimalna ilość skoków w kursie . Jeżeli będziesz potrzebował więcej skoków – nie martw , dasz rade !

  Szkolenia spadochronowe AFF odbywają się z wykorzystaniem spadochronów Navigator o rozmiarach dostosowanych do wagi studenta, wyposażonych w automaty AAD firmy Vigil.

  Oprócz przygotowanego spadochronu, do każdego skoku otrzymujesz  od nas kombinezon, kask, gogle oraz wysokościomierz – tzw. niezbędne ABC – do skoków spadochronowych.

  Dysponujemy kompletami w rozmiarze 260, 250, 240 oraz 220 .

  Po szkoleniu spadochronowym AFF korzystasz dalej z naszego sprzętu, doskonaląc swoje umiejętności pilotowania spadochronu przy użyciu kompletów tzw. przejściowych w rozmiarze 220-150.

  Dzięki temu zapewniamy Ci najwyższej klasy sprzęt spadochronowy zarówno w trakcie szkolenia AFF jak i po jego ukończeniu.

  Na strefie dysponujemy pełną infrastrukturą socjalną, tj. hangarem i układalnią oraz miejscami noclegowymi (30 miejsc).

  Cały niezbędny sprzęt na czas szkolenia AFF otrzymasz od nas – w tym kombinezon, kask, okulary, wysokościomierz, przygotowany do skoku spadochron. Prosimy jedynie abyście zabrali ze sobą sznurowane obuwie sportowe.

  Szkolenia AFF wymagają aby prędkość wiatru przy ziemi nie przekraczała 6 m/s a pułap chmur umożliwiał widoczność lotniska, zaraz po otwarciu spadochronu głównego. Podczas szkolenia AFF wysokość otwarcia to ok. 1500 metrów. W praktyce Twoi instruktorzy wiedzą, kiedy warunki umożliwiają bezpieczne skoki szkolne i musisz polegać na ich decyzji.

  Szkolenie AFF ma charakter indywidualny. Jeżeli potrzebujesz wykonać kilka skoków ponad programowe 5, wówczas dopłacasz za każdy następny skok zgodnie z cennikiem.

  Przy sprzyjających warunkach szkolenie możesz ukończyć w 2 weekendy, a my rekomendujemy, aby szkolenie ukończyć w czasie nie dłuższym niż 2 miesiące. Niektórzy studenci robią dłuższe przerwy pomiędzy skokami, ale my ich nie zalecamy. Wpływają one źle na efektywność szkolenia, a w dodatku powodują zwiększenie stresu związanego z oddawaniem skoków. Proponujemy aby wcześniej zarezerwować kilka weekendów pod rząd, aby sprawnie ukończyć szkolenie.

  Po kursie otrzymasz wpis do Książki Skoków uprawniający Cię do wykonywania samodzielnych skoków spadochronowych pod nadzorem instruktora. Oznacza to, że możesz już skakać sam, w ramach naszego ośrodka, a instruktor dalej kontroluje Twoje skoki oraz dba o ich bezpieczeństwo.

  Zalecamy, aby do osiągnięcia 50 skoku i poziomu wyszkolenia do Świadectwa Kwalifikacji realizować szkolenie (skoki) w naszym Ośrodku, gdzie możecie również zdać egzamin na wspomniane Świadectwo Kwalifikacji lub jego amerykański odpowiednik honorowany na całym świecie – licencję USPA (United States Parachuting Association)

  Instruktorzy filmują wszystkie Wasze skoki. Po ukończeniu kursu przekazujemy Wam materiały.

  Zakup spadochronu ze względu na jego koszt to poważna decyzja. Rekomendujemy, aby pomyśleć o takim zakupie nie wcześniej niż po 100-150 skokach. Do tego czasu możecie wynajmować nasze – super nowoczesne, światowej klasy komplety spadochronowe, których aktualnie posiadamy ponad 20

  Samodzielny skok spadochronowy + wypożyczenie spadochronu i wyposażenia do skoku możesz sprawdzić w naszym cenniku

  Oczywiście, Twoje doświadczenia będą cenne podczas szkolenia AFF, ale z uwagi na to że jest to zupełnie inne szkolenie od klasycznego na tzw „linę”, z którym miałeś do czynienia w aeroklubie, będziesz musiał przejść cały kurs AFF zgodnie z naszym programem.

  Dobrze trafiłeś. Napisz nam o swoich doświadczeniach – ile masz skoków, co to były za skoki, kiedy je wykonywałeś – na adres [email protected].  Jeden z naszych instruktorów skontaktuje się z Tobą i określi warunki dalszego szkolenia u nas.

  Do wyszkolenia się na instruktora jest dość długa droga, ale z wielką chęcią pomożemy Ci ją pokonać. Zacznij od kursu AFF, następnie staraj się skakać intensywnie przez 2-3 lata, uczestniczyć w naszych imprezach szkoleniowych i wyjazdach tunelowych. Mając ok. 1000 skoków i spore doświadczenie / umiejętności możesz zgłosić się do nas na szkolenie dla instruktorów. Po szkoleniu musisz zdać egzamin państwowy w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego oraz u egzaminatora praktycznego i odbyć praktyki z zakresu prowadzenia szkolenia teoretycznego oraz praktycznego. Proces ten przy dużym zaangażowaniu z Twojej strony może trwać 3-5 lat od rozpoczęcia przygody ze spadochroniarstwem.